Inwestycje Wydarzenia

Lepszy dostęp do pociągów na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola [ZDJĘCIA]

Na siedmiu stacjach na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola pasażerowie zyskali lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe realizują przebudowę linii na ostatnich odcinkach: Lódź Retkinia – Łódź Lublinek oraz Pabianice – Dobroń. Koszt prac wynosi 387 mln zł.

Fot. Anna Hampel / PKP PLK

Nowy wyższy peron dostępny jest już na stacji Łódź Lublinek. Obiekt zyskał wiaty, ławki, czytelne oznakowanie oraz tablice z rozkładem jazdy. Przygotowywane jest także dojście do peronu. Ze względów bezpieczeństwa zamontowane zostały tam już labirynty.

Prace obejmują obecnie peron nr 2 oraz tory i sieć trakcyjną. Po przygotowaniu terenu, układane będą podkłady i szyny, które dołączą do już zamontowanych rozjazdów, nowych torów i urządzeń sterowania ruchem.

Stacja Łódź Lublinek będzie miała 2 nowe komfortowe perony oraz wygodne i bezpieczne dojścia z pochylniami dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Do peronu nr 2 zostanie wybudowane dojście wyposażone w rogatki od strony przejazdu kolejowo-drogowego. Na odcinku Łódź Lublinek – Łódź Kaliska nowa nawierzchnia na przejazdach na ul. Obywatelskiej, ul. Franciszka Plocka i ul. Sanitariuszek zapewni sprawną komunikację drogową.

Zmieniają się także inne stacje i przystanki na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Z nowych peronów korzystają podróżni na stacjach: Zduńska Wola, Pabianice, Łask oraz przystankach Kolumna, Dobroń i Chechło. W Zduńskiej Woli i Pabianicach powstały nowe przejścia podziemne. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, korzystną zmianą jest większa dostępność dzięki windom.