Pasażer Wydarzenia

ŁKA reaguje na dane MZ i ogranicza liczbę pociągów

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) ogranicza kursowanie pociągów. To reakcja przewoźnika na narastającą falę pandemii Covid-19 oraz zwiększającą się absencję pracowników.

Stacja Pabianice Fot. PKP PLK

Piąta fala koronawirusa wciąż się rozpędza. W sobotę 29 stycznia Ministerstwo Zdrowia odnotowało 51 695 przypadków zakażenia. Zmarło 231 osób. W kwarantannie pozostaje ponad 989 tys. osób.

ŁKA podjęła decyzję o zmianie realizacji przewozów.

– W związku z narastającą falą pandemii, a także zwiększającą się absencją pracowników ŁKA odpowiedzialnych za organizację i kursowanie pociągów, spowodowaną  zwolnieniami lekarskimi, zaleconą izolacją lub kwarantanną, a także koniecznością opieki nad członkami rodziny, Spółka podjęła decyzję o odwołaniu 6 z 237 uruchamianych pociągów, w terminie od 30/31 stycznia do 12 marca 2022 r.  – przekazał przewoźnik.

Które pociągi odwołano?

Przy wyborze pociągów, które odwołano, ŁKA brała pod uwagę przede wszystkim możliwość kontynuowania podróży innymi jednostkami lub autobusami komunikacji zastępczej. Ponadto, spółka kierowała się troską o to, by wprowadzone zmiany były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów.

Powyższe działania pozwolą obecnie zachować ciągłość pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie. W przypadku wystąpienia kumulacji zachorowań i konieczności dalszego odwoływania pociągów, ŁKA zapewni bezpieczeństwo podróży poprzez wzmocnienie składów z największą frekwencją.

Dodaj komentarz