global Pasażer Wydarzenia

Lokomotywa Amtrak promuje starożytną wystawę

Amtrak został oficjalnym partnerem transportowym nowej wystawy pod nazwą „Beyond King Tut: The Immersive Experience”. Promując wydarzenie, przewoźnik zachęca podróżnych do odwiedzenia wystawy związanej ze starożytnym Egiptem.

Wystawę promuje specjalnie oklejona lokomotywa Amtrak. Maszyna pomalowana jest w barwy czerni i złota, nawiązując do starożytnego Egiptu. Podróżni zauważyć mogą także wizerunek Króla Tuta oraz przesłanie związane z wystawą.

Projekt opowiada o życiu i czasach jednego z najbardziej znanych faraonów w historii.

Amtrak w podróży do starożytnego Egiptu

„Beyond King Tut: The Immersive Experience” to historia Króla Tuta. Odwiedzający ponownie przeżyją odkrycie grobowca ze wszystkimi skarbami czekającymi w środku, odzyskanymi z pustynnego piasku po 3000 latach. Goście będą mieli możliwość podróży w czasie. Twórcy zaprezentują historię w dziewięciu multimedialnych, multisensorycznych galeriach.

Wystawa wykorzysta moc fotografii, a także technologii. Nie jest to bowiem tradycyjna ekspozycja artefaktów, a multimedialna podróż. Pozwoli ona artefaktom z grobowca Króla Tuta pozostać w kraju pochodzenia.

W Waszyngtonie wystawę można oglądać w National Geographic Museum do lutego 2023 r. W Bostonie – w SoWa Power Station – do 2 października. Projekt dotrze także do innych miast Ameryki Północnej.

W związku z udziałem spółki Amtrak w promocji wydarzenia, przewoźnik zaoferował podróżnym wyjątkową promocję. Pasażerowie mogą skorzystać z 15 proc. zniżki na bilety na wystawę.

Twórcy przygotowali wystawę we współpracy z organizacją naukowo-edukacyjną National Geographic Society.

Dodaj komentarz