global Wydarzenia

Lokomotywa Kolei Ukraińskich uszkodzona w wyniku ostrzału

Uszkodzona lokomotywa, infrastruktura komunalna oraz budynek przedszkola – to efekt ostrzału, do jakiego doszło w obwodzie Ługańskim na Ukrainie. Na szczęście nikt nie został ranny.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

Do zdarzenia doszło w czwartek 17 lutego. W wyniku ostrzału artyleryjskiego z terenów niekontrolowanych przez Ukrainę, w rejonie stacji Kindrashivska-Nova uszkodzona została lokomotywa.

– Podczas ostrzału wsi Stanica Ługańska uszkodzona została także infrastruktura komunalna i budynek przedszkola – informuje Ukrzaliznytsia.

 

Według wstępnych informacji pracownicy pododdziałów strukturalnych kolei donieckiej nie odnieśli obrażeń. W wyniku ostrzału uszkodzone zostały szyby lokomotywowni i pracującej lokomotywy. Częściowo zniszczony został również magazyn na terenie lokomotywowni.

Incydent skomentował Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do ostrzelania przedszkola.

“Ostrzelanie przez prorosyjskie siły przedszkola w Stanicy Ługańskiej to wielka prowokacja” – napisał na Twitterze Zełenski.

Jak informuje Rzeczpospolita, władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej rozpoczęły ewakuację cywilów na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Masowy wyjazd ludności DRL organizuje od 18 lutego. Głównie ewakuowane są kobiety, dzieci oraz osoby starsze.

Dodaj komentarz