Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Lokomotywa wjechała w pociąg towarowy

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych wyjaśni przyczyny i dokładne okoliczności zderzenia lokomotywy z pociągiem towarowym na stacji Szczecin Podjuchy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został ranny.

Do incydentu doszło w czwartek, 19 stycznia, około godz. 18.40. Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych, w stojący skład towarowy uderzyła lokomotywa. Pojazd poruszał się z dużą prędkością.

– Na szlaku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny, w ostatni wagon stojącego składu towarowego uderzyła lokomotywa – informuje PKP PLK.

 

W wyniku zdarzenia na trasie między wspomnianymi stacjami występowały utrudnienia w ruchu pociągów. Opóźnienia składów sięgały ponad godzinę. Aby zapewnić dogodny dojazd do celu pasażerom, przewoźnicy PKP Intercity oraz POLREGIO wprowadzili Zastępczą Komunikację Autobusową.

Jak wynika z ustaleń Radia Szczecin, które powołuje się na rzecznika szczecińskiej policji, maszynista lokomotywy w chwili wypadku był trzeźwy.

Dodaj komentarz