global Tabor

Londyn: TfL przedstawia nowy projekt pociągu metra Piccadilly Line

Transport for London (TfL) przedstawił projekt nowych pociągów metra Piccadilly Line, które zaczną kursować na tej linii w 2025 roku.

Dostarczane we współpracy z Siemens, nowe pociągi będą miały o 10% większą pojemność niż starsze modele i będą zużywać o 20% mniej energii. Pomoże to TfL zwiększyć przepustowość na linii i wesprze plany związane z ekologią. Nowe pociągi będą pierwszymi klimatyzowanymi modelami, które zostaną wprowadzone do użycia i zastąpią obecną flotę, która została wprowadzona do użytku w latach 70.

Przewiduje się, że od połowy 2027 r. Częstotliwość pociągów w godzinach szczytu na tej linii wzrośnie z 24 do 27 pociągów na godzinę.

TfL uruchomił pierwsze 94 pociągi, z których połowa ma zostać zbudowana w nowej fabryce Siemensa w Goole w Yorkshire.

Przemawiając podczas uroczystości, burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział:

-Te bardzo potrzebne nowe pociągi będą wielkim krokiem naprzód dla naszego miasta, poprawiając częstotliwość, niezawodność i przepustowość na linii Piccadilly. Ciągła modernizacja metra – która przeszła transformację w ciągu ostatnich dwóch dekad – jest kluczową częścią mojej strategii transportowej, aby Londyn stał się bardziej zielonym, bardziej przystępnym cenowo i bardziej dostępnym miejscem.

Dodaj komentarz