global Wydarzenia

Los Angeles walczy z serią napadów na pociągi

W Mieście Aniołów trwają porządki po wzroście napadów na pociągi o 160 procent.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Widok nie jest szczególnie ciekawy bowiem na liniach kolejowych obsługiwanych przez pociągi towarowe leżą setki rozdartych pudeł. Jest to wynikiem włamania się złodziei do kontenerów i przeszukiwania paczek. Najwięcej strat odczuwa firma przewozowa Union Pacific. W związku z tym na początku miesiąca firma ogłosiła ​​zwiększenie bezpieczeństwa wzdłuż korytarza kolejowego.

Oprócz większego bezpieczeństwa Union Pacific ma zamiar skorzystać nowoczesnych technologii, w tym oprogramowania do wykrywania i nadzoru dronów w celu wykrycia sprawców i zapobiegania kradzieżom.

Dyrektor administracyjny organizacji, Scott Moore, powiedział, że podjęte wysiłki zmniejszą liczbę napadów rabunkowych.

„Jesteśmy przekonani, że te wspólne działania i partnerstwa zapewnią nam bezpieczny transport produktów, na których polegają nasze społeczności” – powiedział.

 

Adrian Guerrero, dyrektor generalny spraw publicznych Union Pacific:

– Kradzieży dokonują przestępy wkraczających na teren Union Pacific, wsiadając do pociągów i włamujący się do kontenerów klientów załadowanych ładunkiem, paczkami, a także towarami przeznaczonymi do magazynów w całym kraju.

 

Guerrero dodał, że kradzieże kolejowe w hrabstwie Los Angeles wzrosły w ubiegłym roku o 160 procent. Szczególny wzrost odnotowano między październikiem a grudniem.

Przyznał on, że:

– Tylko w październiku 2021 r. kradzieże z pociągów Union Pacific wzrosły o 356 procent w porównaniu z październikiem 2020 r.

 

W oświadczeniu biura gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma stwierdzono, że stanowy patrol autostrad zapewni większe bezpieczeństwo.

„To, co wydarzyło się na Union Pacific Railroad w Los Angeles, jest nie do przyjęcia. Zrobimy wszystko, by ukarać winnych – napisano.

 

USA: Zły weekend dla Union Pacific

Dodaj komentarz