global Przewozy towarowe Wydarzenia

LTG Cargo Ukraine wznowi działalność

LTG Cargo powróci do działalności na Ukrainie po wzroście zapotrzebowania ze strony ukraińskich przedsiębiorstw na transport zboża.

Fot. LTG Cargo
Fot. LTG Cargo

LTG Cargo Ukraine, spółka zależna litewskiego przewoźnika kolejowego AB LTG Cargo, ogłosiła powrót do działalności na Ukrainie. Spółka przewozowa podjęła tę decyzję po odnotowaniu znacznego wzrostu zapotrzebowania ukraińskich przedsiębiorców na transport m.in. zboża.

Spółka będzie świadczyć usługi spedycyjne na Ukrainie. Pomoże również klientom w organizacji kolejowych przewozów towarowych przez terytorium Ukrainy, Polski i Litwy. Firma będzie również w większym stopniu koncentrować się na bezpieczeństwie pracowników, dlatego operacje będą prowadzone zdalnie.

Saulius Stasiūnas, dyrektor generalny LTG Cargo Ukraine:

– To ponowne otwarcie pozwala nam przyczynić się do jeszcze bardziej wydajnych rozwiązań logistycznych. Możemy nadal pomagać ukraińskim klientom w transporcie towarów poza granice kraju. W szczególności chodzi o zboża, olej i kukurydzę. W tym celu będziemy kontynuować współpracę z Kolejami Ukraińskimi, aby połączyć wysiłki na rzecz jak najsprawniejszego przejścia polsko-ukraińskiego przejścia granicznego i przeładunku towarów na ukraińskich stacjach granicznych.

 

Chociaż firma tymczasowo zawiesiła swoją działalność od marca z powodu wojny z Rosją na Ukrainie i zatoru regularnych łańcuchów logistycznych, które są opłacalne dla regionu, LTG Cargo i LTG Cargo Polska przez cały ten okres podejmowały ukierunkowane wysiłki w celu ułatwienia alternatywnych tras. na przewóz towarów z Ukrainy przez Polskę.

Dodaj komentarz