Tabor

Lubuskie kupuje dwunapędowe pociągi! Ale tylko dwie jednostki

Województwo Lubuskie ogłosiło przetarg na zakup dwunapędowych zespołów trakcyjnych. Samorząd chce nabyć dwie jednostki.

Fot. NEWAG

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest dostawa dwóch sztuk dwunapędowych (spalinowo-elektrycznych) zespołów trakcyjnych. Na tym kończy się przetarg, bo samorząd nie przewidział prawa opcji w zamówieniu.

Samorząd oszacował wartość zamówienia na kwotę 60 mln zł netto. Oferty będą ocenione według dwóch kryteriów: okres udzielonej gwarancji (40%) oraz cena (60%). Co więcej, samorząd planuje sfinansować zakup za pośrednictwem funduszu RPOLubuskie 2020. Warto wspomnieć, że Województwo Lubuskie złożyło wniosek o dofinansowanie 8 dwunapędowych zespołów trakcyjnych ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Jednak środki te wciąż nie zostały Polsce przyznane.

Urząd Marszałkowski chce kupić pojazdy, które rozpędzą się w trakcji elektrycznej do 160 km/h, natomiast w trakcji spalinowej do 120 km/h. Jedna jednostka ma być długa na max 60 metrów, druga natomiast do maksymalnie 80 metrów. Silniki spalinowe mają spełniać normę spalin Stage V.

Wyposażenie pociągów będzie wręcz standardowe. W zespołach trakcyjnych znajdą się dwie toalety, z czego jedna dostosowana do osób z niepełnosprawnością.

Samorząd na oferty czeka do 21 września.

Dodaj komentarz