global Konflikt w Ukrainie

Lwów i Czerniowce największymi nadawcami pomocy humanitarnej koleją

W marcu i kwietniu 2022 r. pociągami pasażerskimi Ukrzaliznytsii przewieziono w ramach pomocy humanitarnej prawie 10 tys. ton towarów. Najwięcej wysłano ze Lwowa i miejscowości Czerniowce.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

Pomoc dla atakowanej przez Rosję Ukrainy napływa z każdej strony. Do kraju objętego wojną najpotrzebniejsze towary i żywność przekazują przede wszystkim Polacy. Rzeczy transportowane są nie tylko drogami, ale także torami. Z największych dworców kolejowych w Ukrainie przewożone są w głąb kraju.

W marcu najwięcej towarów humanitarnych przewieziono ze Lwowa – łącznie 3932 ton. Z Czerniowiec aż 2063 tony. Dalej był Kowel (1568 t.), Użgorodzie (638 t.) i Chmielnick (222 t.)

Największą pomoc otrzymały miasta:

Z tych miast pomoc była transportowana dalej ciężarówkami. Pojazdy docierały do miejscowości, które najbardziej potrzebowały wsparcia żywnościowego i artykułów pierwszej potrzeby.

Wśród głównych przewożonych towarów było 4951 ton żywności, 1297 ton leków, 542 tony artykułów dziecięcych i higienicznych, 502 tony wody i 372 tony odzieży.

Ukrzaliznytsia jest wdzięczna wszystkim wolontariuszom, firmom i troskliwym ludziom, którzy zjednoczyli się w tym trudnym czasie i pomagają narodowi ukraińskiemu – pisze przewoźnik.

Dodaj komentarz