Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Maltanka rozpoczyna sezon!

30 kwietnia 2021 r. po raz pierwszy w tym roku na tory wyjechała poznańska wąskotorówka – Maltanka. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu informuje, że kolejka będzie kursować przez cały długi weekend, a później w każdy weekend maja. 1, 2 i 3 maja na trasie pojawi się Borsig Bn2t, czyli najstarszy w Polsce sprawny parowóz, a dla najmłodszych przewidziano słodkie upominki. 

Majówkowy weekend z uwagi na Święto Konstytucji jest przedłużony, dzięki temu w podróż malowniczą trasą wzdłuż jeziora Malta będzie można wybrać się także w poniedziałek (3 maja). W sobotę, niedzielę i poniedziałek kursy Maltanki odbywać się będą co pół godziny (od 10.00 do 19.00).

1, 2 i 3 maja na szlak wyjedzie Borsig Bn2t – parowóz z 1925 roku, będący ozdobą taboru wykorzystywanego na Maltance. Dla najmłodszych pasażerów opiekun Kolejki Parkowej Maltanka, czyli Galeria Malta, przygotowała słodkie upominki w postaci lizaków, które razem z biletami będą czekały na dzieci w kasie. MPK Poznań zaznacza, że nie będzie można nimi, dawać sygnałów do odjazdu pociągu, ale z pewnością będą dodatkową osłodą weekendowych atrakcji.

Czytaj dalej >