Inwestycje Pasażer

Mamy pierwsze wizualizacje nowego dworca PKP w Otwocku

Mieszkańcy Otwocka zyskają nowy, zmodernizowany dworzec kolejowy. Porozumienie dot. współpracy przy przebudowie podpisały w październiku 2019 r. PKP S.A., PKP PLK S.A. oraz Miasto Otwock. Inwestycja zmieni nie tylko wygląd obiektu, ale także teren wokół niego.

 

Prace projektowe związane z przebudową dworca oraz placu przed dworcem w Otwocku są już na ostatniej prostej. W piątek 10 lipca zaprezentowano pierwsze wizualizacje terenu przed dworcem kolejowym.

Na terenie dworca, oprócz przestrzeni związanych z obsługą podróżnych, będą mieścić się biblioteka miejska połączona z mediateką, a także punkt informacyjno-podawczy Urzędu Miasta Otwocka. Ponadto zmieni się również wygląd placu przed dworcem, który stanie się reprezentacyjnym i łączącym różnego rodzaju środki transportu miejscem.

W sąsiedztwie dworca, oprócz wytyczenia nowych ciągów pieszych, w tym alei łączącej w osi dworzec z miastem, zaprojektowano parkingi rowerowe, wiatę rowerową, a także miejsca parkingowe, w tym również te przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi. Ważnym elementem nowego założenia jest również podjazd dla komunikacji miejskiej oraz taksówek. Cały plac zyska również nową małą architekturę oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, w tym ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących.