Przewozy towarowe

Metrans połączy Ostrawę z Gdańskiem

Metrans – jeden z liderów rynku transportu intermodalnego – połączy czeską Ostrawę z z Gdańskiem. Pierwszy planowany przejazd pociągu o długości 750 metrów planowany jest na 5 września.

"Fot.

Nowe połączenie towarowe uruchamiane będzie trzy razy w tygodniu. Skład, liczący docelowo 750 m, przyjedzie do Polski w skróconej wersji – 680 m. Łączna pojemność wagonów wyniesie do 112 TEU.

Między Ostrawą a Gdańskiem skład będzie miał jeden krótki postój – na terminalu kontenerowym Metrans w Dąbrowie Górniczej.

Nowa usługa Metrans uzupełni istniejące połączenia z portami europejskimi, a także zaoferuje i otworzy kolejny ważny korytarz transportowy.

– Ten aspekt jest szczególnie ważny w dzisiejszych trudnych czasach. Termin „przeciążenie” towarzyszy nam bowiem na każdym kroku – mówią przedstawiciele Spółki. – Rozbudowa i dywersyfikacja szlaków transportowych z pewnością pomoże uporać się z obecnym trudnym okresem zerwania łańcuchów dostaw. Nasz terminal kontenerowy w Ostrawie stanie się w ten sposób bramą do całej sieci intermodalnej METRANS, ale także bramą do całego obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodaj komentarz