Inwestycje Pasażer

Modernizacja peronu SKM w Redłowie dobiega końca

Fot. Kamil Złoch / gdynia.pl

Dobiegają końca prace modernizacyjne peronu SKM w Redłowie. Wkrótce pasażerowie chcący zejść lub opuścić peron, będą mogli skorzystać z windy. Przebudowa poprawi nie tylko komfort użytkowania obiektu, ale zwiększy dostępność kolei dla rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych i starszych.

Do tej pory na stację wejść można było tylko schodami – te zlokalizowane były po południowej stronie wiaduktu na ul. Stryjskiej. W trakcie remontu wybudowano drugie zejście – od strony północnej. To ułatwi dotarcie na stację m.in. osobom idącym od strony Pomorskiego Parku Naukowo-Technicznego.

Oprócz nowych schodów powstała także winda. Dzięki niej stacja dostępna będzie dla osób z niepełnosprawnością, a także ułatwi podróżowanie osobom starszym czy rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Co zmieni modernizacja? Przede wszystkim peron zostanie osłonięty większym dachem. Na pociąg zaś poczekamy na nowych ławkach. Z myślą o osobach niepełnosprawnych powstała także nawierzchnia perony – obiekt wyposażony został w tzw. pasy prowadzące i pola uwagi. Dzięki nim osoby niewidome i niedowidzące będą mogły bezpiecznie dostać się do i z pociągu.

Docelowo na peronie pojawią się także biletomaty, System Informacji Pasażerskiej oraz monitoring.

Koszt prac modernizacyjnych peronu SKM w Redłowie to 13,8 mln zł.

– Ta modernizacja to część większego programu modernizacji przystanków PKP SKM w Trójmieście – informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy spółki. – W jego ramach zostanie zmodernizowanych łącznie 9 przystanków SKM, w tym 7 gdyńskich. Wszystkie te roboty planujemy zakończyć do 2023 roku.

 

Z przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej w Redłowie każdego dnia korzystają setki gdynian i pracowników m.in. firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego czy kompleksu biurowego przy ul. Łużyckiej. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się również gdyński stadion i Gdynia Arena.

Źródło: gdynia.pl