Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Mostostal Warszawa przebuduje zaplecze techniczne PKP Intercity we Wrocławiu

Firma Mostostal Warszawa przebuduje elementy hali lokomotywowni na stacji Wrocław Główny. Umowa, którą podpisało z przedsiębiorstwem PKP Intercity, warta jest prawie 30 mln zł. To kolejne już przedsięwzięcie infrastrukturalne realizowane w ramach największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną kanały rewizyjne i posadzki hali lokomotywowni na stacji postojowej we Wrocławiu.

W należącym do PKP Intercity obiekcie wykonywane są bieżące i awaryjne naprawy oraz przeglądy techniczne pojazdów trakcyjnych od pierwszego do czwartego poziomu utrzymania. Celem inwestycji jest podniesienie standardu utrzymania taboru i ergonomii pracy. Po przebudowie poprawi się także gospodarka wodna obiektu. Planowany termin realizacji projektu wynosi 20 miesięcy od dnia jej zawarcia. Wartość kontraktu wynosi 29,99 mln zł brutto.

Wrocław jest dla nas bardzo ważnym punktem na kolejowej mapie Polski. To kolejna inwestycja infrastrukturalna w tym mieście, która ma na celu unowocześnienie zapleczy technicznych w duchu prośrodowiskowym. Rozwijanie stacji postojowych ma istotny wpływ na kształtowanie siatki naszych połączeń i jej rozwój, a także na stałe podnoszenie jakości świadczonych przez PKP Intercity usług – mówi Adam Laskowski, Członek Zarządu PKP Intercity.

 

O inwestycji mówił także Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa.

Przebudowa hali lokomotywowni na stacji Wrocław Główny to kolejne ważne zadanie, które będziemy realizować dla polskich kolei. Budujemy ekologiczną myjnię dla pociągów, również zlokalizowaną we Wrocławiu, a także przeprowadzamy generalny remont zabytkowego Dworca PKP Gdańsk Główny. Potwierdzamy naszą pozycję sprawnej firmy budowlanej, która sprawnie realizuje najbardziej skomplikowane inwestycje, również kolejowe – mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa.