Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

“MPK Wrocław funkcjonuje bez zmian”. Przyjaciele żegnają Krzysztofa Balawejdera

MPK Wrocław przekazało oficjalną informację o śmierci Krzysztofa Balawejdera. – Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że 19 stycznia 2023 roku zmarł prezes MPK Wrocław Pan Krzysztof Balawejder. Miał 44 lata – informuje Mikołaj Czerwiński Rzecznik Prasowy Spółki.

Nie żyje Krzysztof Balawejder. Prezes MPK Wrocław miał 44 lata.
Nie żyje Krzysztof Balawejder. Prezes MPK Wrocław miał 44 lata.

Krzysztof Balawejder funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław pełnił od 6 maja 2019 roku. W tym czasie wytrwale realizował programy na rzecz modernizacji floty i wrocławskich torowisk, w tym #TORYwolucję.

– Dał się poznać jako społecznik, aktywny manager, pasjonat transportu miejskiego – wspomina Czerwiński. – Angażował się bez reszty w zarządzanie największą miejską spółką oraz w liczne akcje charytatywne i społeczne. W ostatnim czasie szczególnie na rzecz Ukrainy. Jako zapalony kibic chętnie współpracował z wrocławskimi klubami sportowymi, chętnie rozmawiał z mieszkańcami, zawsze uśmiechnięty i z dystansem do siebie.

 

Przed podjęciem pracy w MPK Wrocław w latach 2012-2019 stał na czele spółki POLBUS-PKS. Przez wiele lat, zaangażowany był także w pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa, związany także z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Ukończył politologię, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Trudno znaleźć właściwe, oddające w pełni to, co czujemy słowa, kiedy umiera ktoś bliski. Ktoś kto pracował z nami, kto był dla nas przyjacielem i wsparciem. Zwłaszcza gdy odchodzi tak nagle – pisze rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym,  przesyłamy wyrazy żalu i współczucia.

 

Jak dodaje Mikołaj Czerwiński, funkcjonowanie Spółki i wykonywanie bieżących zadań pozostaje bez zmian.

O szczegółach ceremonii pogrzebowej MPK Wrocław poinformuje niebawem.

Krzysztof Balawejder nie żyje. Żegnają go przyjaciele

Pierwsze informacje o śmierci Prezesa MPK Wrocław podał w mediach społecznościowych Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Wiadomość szybko dotarła do przedsiębiorstw komunikacyjnych, które wyraziły żal z powodu odejścia Balawejdera.

 

Dodaj komentarz