Wydarzenia

MPK Wrocław i fundacja Weźpomóż.pl pomogą potrzebującym

MPK Wrocław wspólnie z fundacją Wezpomoz.pl ruszają ze zbiórką żywności dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Przed zajezdniami tramwajowymi stanęły duże, drewniane pojemniki. Wrocławianie, wspólnie z motorniczymi i kierowcami MPK, mogą do nich przynosić jedzenie.

Fot. nadesłane

Żywność trafi do kilkuset podopiecznych fundacji. MPK proponuje, aby w paczkach znalazły się produkty, które szybko się nie zepsują. Mogą to być np. słodycze, konserwy, makarony, ryż i cukier.

– W tym trudnym okresie pandemii nie możemy zapominać o osobach, które pomimo tego że są zdrowe, zbyt często bywają głodne – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Akcję zainicjowali sami pracownicy naszych zajezdni, którzy już wcześniej zbierali jedzenie. Tym razem mogą dołączyć do nich wszyscy, którzy mają potrzebę pomagania.

 

Drewniane pojemniki na żywność znajdziemy przed wejściami do zajezdni: przy ulicy Powstańców Śląskich 209 (zajezdnia Borek), przy ulicy Kamiennej 74 (zajezdnia Gaj) oraz przy ulicy Słowiańskiej 16 (zajezdnia Ołbin). Na zajezdni autobusowej przy ulicy Obornickiej, z uwagi na to, że jest ona najbardziej oddalona, pojemnik znajdzie się terenie obiektu i jedzenie będą zbierać tam tylko kierowcy autobusów.

– Wszystkie produkty zostaną później zdezynfekowane i wręczone podopiecznym naszej fundacji – mówi Jan Piontek, założyciel fundacji Weźpomóż.pl i motorniczy MPK. – Osoby te z bardzo różnych powodów mają problem z zapełnieniem swoich lodówek. Czasami po prostu nie mają już siły zejść do sklepu.

 

Jedzenie wrocławianie będą mogli przynosić do godziny 19:00 w czwartek (tj. 22.10).

Informacja prasowa

Dodaj komentarz