Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław kontynuuje #TORYwolucję

MPK Wrocław przedstawiło plany tegorocznej #TORYwolucji. Modernizacja torów i trakcji w ul. Legnickiej i wymiana rozkładu w ul. Pomorskiej to tylko część z zaplanowanych działań. W trakcie konferencji nie zabrakło także wspomnienia o działaniach śp. Krzysztofa Balawejdera, prezesa Zarządu Spółki.

MPK Wrocław kontynuuje #TORYwolucję (fot. MPK Wrocław)
MPK Wrocław kontynuuje #TORYwolucję (fot. MPK Wrocław)

– Świętej pamięci Krzysztof Balawejder wielokrotnie powtarzał, że MPK to drużyna, to sztafeta. MPK dziś wygląda zupełnie inaczej niż cztery lata temu – to zasługa Krzysztofa, ale też jego współpracowników i naszych wspólnych działań – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – W takich sytuacjach najwięcej mówią konkretne liczby. Od 2020 roku na Torywolucję wydaliśmy ponad 240 mln zł, to 48 zrealizowanych inwestycji torowych. Wymieniliśmy 107 zwrotnic, 65 rozjazdów, ponad 20 kilometrów torów. Warto pamiętać, że rewolucja komunikacyjna we Wrocławiu to także 240 nowych autobusów na ulicach Wrocławia, 101 nowych i zakontraktowanych tramwajów i 43 tramwaje po modernizacji.

 

Pierwsza połowa roku pod znakiem wymiany rozjazdów

Na pierwszy ogień idzie jednak skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Małachowskiego. Wyłoniony przez przewoźnika wykonawca wymieni rozjazd łączący te ulice. Umowa podpisana zostanie w lutym, a przewidywany czas realizacji prac na tym odcinku to przełom kwietnia i maja. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł.

– To pierwszy z dużych remontów, które przeprowadzimy w tym roku. Wiemy, jak bardzo to skrzyżowanie wymaga naszej interwencji, dlatego nareszcie nadchodzi czas, aby poprawić komfort podróży również w tym miejscu – mówi rzecznik MPK Wrocław Mikołaj Czerwiński.

 

O akcji mówi także Witold Woźny z MPK Wrocław.

#TORYwolucja wcale nie dobiegła końca i nadal będziemy remontować naszą infrastrukturę w ramach programu zapoczątkowanego przez ś.p. prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera – dodaje dyrektor ds. korporacyjnych i prokurent MPK Wrocław Witold Woźny.

Letnia rewolucja

Umowę na wymianę rozjazdu w ul. Pomorskiej na skrzyżowaniu z Dubois spółka planuje podpisać w marcu, a wykonawca prace planowo ma zakończyć na przełomie lipca i sierpnia. Wykonanie prac pochłonie, według szacunków, 3,5 mln zł. Na swoja kolej czeka również pl. Powstańców Wielkopolskich.

– W kwietniu planujemy podpisać umowę na dostawę rozjazdów i skrzyżowania torowego przeznaczonych do wbudowania na pl. Powstańców Wielkopolskich. W pierwszej kolejności ma być to dostawa łącznie pięciu rozjazdów oraz jednego skrzyżowania czterotorowego. W ramach umowy mamy mieć też możliwość otrzymania dostawy jeszcze dwóch rozjazdów. Dostawa ma się odbyć w okresie od października do listopada. To wszystko będzie kosztować 4 mln zł – tłumaczy zastępca dyrektora zarządzania przewozami ds. infrastruktury Damian Talaga.

 

Natomiast niebawem, bo 14 lutego, MPK otworzy oferty wykonawców na przebudowanie skrzyżowania torowego wraz z wymianą rozjazdów przy ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Torowisko na Legnickiej doczeka się sporych usprawnień

Bardzo potrzebny jest remont torowiska w ul. Legnickiej. Za ponad 10 mln zł MPK zmodernizuje je wraz z siecią trakcyjną od ul. Zachodniej do Niedźwiedziej. Umowę przewoźnik zamierza podpisać w maju, a prace potrwają w okresie od czerwca do sierpnia.

Dodaj komentarz