Aktualności Tramwaje

MPK Wrocław: pokaż wąsy w słusznej sprawie

Wrocławski przewoźnik przyłącza się do akcji Movember! To międzynarodowa kampania na rzecz profilaktyki raka jąder i prostaty, przypadająca na listopad. MPK propaguje badania i zachęca panów do zdrowego trybu życia.

Mężczyźni to zdecydowana większość pracowników MPK Wrocław. Przewoźnik jest firmą odpowiedzialną społecznie, więc naturalne było dla niego, że przyłączy się do akcji zachęcającej panów do zwrócenia uwagi na stan ich zdrowia. We współpracy z organizatorem kampanii – Fundacją Kapitan Światełko – na ekranach autobusów i tramwajów prezentuje spoty przypominające o akcji. Występują w nich jej ambasadorzy:  Cyber Marian, Michał Bańka, Mateusz Jędraś, Juan Zumeta oraz Kuba “Brudnopis” Nowicki.

– Sam nie zaliczam się do osób obdarzonych bujnym owłosieniem twarzy, ale całym sercem wspieram akcję – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – To temat, o którym mówi się mało. A dobre słowa są potrzebne, żeby można było przejść od nich do konkretnych czynów. Cieszymy się, że przy współpracy z Fundacją możemy propagować wśród panów dbanie o własne zdrowie.

 

Ponadto, firma zachęca także do wzięcia udziału we współorganizowanym przez nią konkursie. Trzeba zrobić sobie zdjęcie z (niekoniecznie prawdziwym!) wąsem – symbolem akcji Movember – i napisać rymowane hasło o tym, dlaczego warto dbać o męskie zdrowie. Szczegóły na stronie przewoźnika TUTAJ

Dodaj komentarz