Pasażer Tramwaje

MPK Wrocław zachowa procedury covidowe także po ustaniu pandemii

W 2020 r. MPK Wrocław na dodatkowe działania związane z walką wirusem COVID-19 wydał ponad milion złotych. Spółka stale poprawia poziom bezpieczeństwa w swoim taborze. Prezes przedsiębiorstwa podjął decyzję, by zachować regularne dezynfekcje pojazdów także po ustaniu pandemii.

Fot. MPK Wrocław

Regularna dezynfekcja, ozonowanie i dłuższe czyszczenie wejdzie na stałe do działań wrocławskiego przewoźnika – także po pandemii wirusa COVID-19.

– Od początku pandemii wdrożyliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa, które sprawiają, że podróżowanie tramwajami i autobusami jest bardziej higieniczne – informuje przewoźnik. – Procedury te zostaną z nami już na dłużej, nawet po minięciu pandemii koronawirusa. Taką decyzję podjął prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

 

O jakich procedurach mowa?

  • MPK Wrocław wydłużył o połowę czas codziennego sprzątania autobusów i tramwajów. W tej sposób czyszczenie jest dokładniejsze
  • Co tydzień prowadzona jest specjalistyczna dezynfekcja metodą elektrostatyczną wszystkich pojazdów
  • Raz w miesiącu również każdy tramwaj i autobus jest ozonowany.

– Działania te stały się już codziennością w naszej pracy – informuje MPK Wrocław. – Uważamy, że nie ma powodu, aby z tej codzienności rezygnować, nawet gdy powrócą normalniejsze czasy.

Dodaj komentarz