Tramwaje

MPK Wrocław zamówi kolejne tramwaje Moderus Gamma

MPK Wrocław skorzysta z opcji zakupu kolejnych tramwajów dla miasta. W pierwotnej umowie zamówionych zostało 25 pojazdów. Teraz wrocławski przewoźnik domówi kolejnych 21 niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma.

– Od początku mojej kadencji podkreślam, że komunikacja miejska to mój priorytet – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Dzisiaj po raz kolejny pokazujemy, że nie chodzi tu jednak tylko o słowa, ale przede wszystkim o czyny. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu kontraktu na nowe tramwaje dla Wrocławia co sprawi, że za kwotę 372 milionów złotych MPK kupi łącznie 46 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Pierwszy nowy pojazd ma się pojawić najpóźniej jesienią 2022 roku.

 

Systematycznie nowe wagony mają trafiać do Wrocławia do połowy 2024 roku.

– Wrocławskie Moderusy Gamma będą nie tylko nowoczesne i niskopodłogowe, ale także ich konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Każdy z nowych wagonów będzie niebieski, co na pewno przypadnie do gustu wielu wrocławianom. Tramwaje zastąpią w części nasze najstarsze pojazdy, a częściowo będą dedykowane na nowe linie tramwajowe takie jak ta na Nowy Dwór.

 

Czytaj dalej >