Pasażer Wydarzenia

Mróz paraliżuje kolej. Pociągi odnotowują kilkugodzinne opóźnienia

Niskie temperatury, sięgające nawet -25 stopni Celsjusza (Kotlina Orawsko-Nowotarska, Małopolska), utrudniają ruch kolejowy w Polsce. Uszkodzona sieć trakcyjna czy pęknięcia szyn to tylko część z problemów, z którymi borykają się przewoźnicy.

Krótko przed godz. 19.00 w trasę punktualnie wyjechało 90 proc. pociągów – podaje portalpasazera.pl. Pociągi będące w trasie osiągnęły punktualność na poziomie 67 proc. Do końca trasy na czas dotarło 81 proc. składów.

W trasę wyjechało 86 proc. pociągów. Odwołanych zostało 71 połączeń.

Pociągi odnotowują kilkugodzinne opóźnienia:

W poniedziałek 27 grudnia na trasie kolejowej SzczecinPoznań, na stacji Rębisz (zachodniopomorskie) uszkodzona została sieć trakcyjna. Powodem był mróz.

Naprawa trwała do godz. 16.00. W tym czasie między stacjami Choszczno a Bierzwnik pociągi osobowe kursowały z wykorzystaniem trakcji spalinowej.

W niedzielę 26 grudnia doszło do poważnej awarii w pociągu TLK „Kormoran” relacji Polanica-Zdrój – Olszyn Główny. Jak informuje portal Interia.pl, doszło do wycieku paliwa. Zdarzenie zauważono na stacji Głogówek chwilę przed południem.

Jak poinformował portal Interia.pl, cytując Łukasza Nowaka, rzecznika wojewódzkiej KSP w Opolu, w składzie znajdowało się 49 pasażerów oraz dwóch pracowników PKP Intercity. Wszystkich ewakuowano do poczekalni na stacji.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia utrudnienia czekały także na pasażerów pociągu IC „Silesia” relacji WarszawaPraga. Na stacji Katowice skład PKP IC przepalił sieć trakcyjną.

Na linii Gniezno – Trzemeszno pękła szyna oraz uszkodzona została sieć trakcyjna. Na trasie zatrzymało się osiem składów pasażerskich.

 

Dodaj komentarz