Pasażer Tramwaje Wydarzenia

MZ wycofuje limity w komunikacji publicznej. Prezes MPK Wrocław komentuje

Ministerstwo Zdrowia wycofało się z wprowadzenia zmian w obostrzeniach w komunikacji publicznej. Wcześniej resort informował o nałożeniu ograniczeń – obłożenie w pojazdach transportu zbiorowego wynieść miało do 75 proc. Na czym jednak stanęło?

Krzysztof Balawejder, Prezes Zarządu MPK Wrocław (Fot. nadesłane)

 

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że jedynym obostrzeniem, które nie wejdzie w życie 15 grudnia będzie limit w transporcie publicznym.

–  Zmiany nie będzie, ale większa waga będzie przywiązywana do egzekwowania przepisów związanych z zasłanianiem nosa i ust – poinformował Andrusiewicz.

 

Do decyzji Ministra Zdrowia odniósł się Prezes Zarządu MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

– Z satysfakcją  i zrozumieniem przyjąłem dzisiejszą zapowiedz Ministerstwa Zdrowia o wycofaniu zapowiadanych wcześniej obostrzeń dotyczących liczby pasażerów w komunikacji miejskiej – podkreśla. – Niezwłocznie po zapowiedzi wprowadzenia limitu przewożonych osób do 75 proc. liczby miejsc w pojeździe, krytykowałem takie rozwiązanie, jako fikcyjne i nierealne do wprowadzenia. Apelowałem wówczas do Ministra Zdrowia o rewizję tego stanowiska.

 

Prezes MPK Wrocław podziękował w swoim oświadczeniu Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. Jak podkreśla Krzysztof Balawejder „Minister nie pozostał obojętny na nasze racjonalne argumenty i postanowił wycofać się z rozwiązania, które tylko pozorowało realną walkę
z czwarta falą koronawirusa”.

– Doceniając otwartość ministra zapewniam, że niezmiennie jestem gotowy na merytoryczną rozmowę i wspólne wypracowanie dobrych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej – dodaje.

 

Koronawirus w Polsce

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 17 460 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 537 osób. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim – 2479 przypadków.

Dodaj komentarz