Inwestycje Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Na linię do Wisły Głębce wracają prace modernizacyjne. KŚ uruchamia autobusy zastępcze

Od marca wznowione zostaną prace modernizacyjne na linii kolejowej do Wisły Głębce. W związku z tym Koleje Śląskie od 1 marca wprowadzają Zastępczą Komunikację Autobusową na trasie Skoczów – Wisła Głębce.

Fot. Phil Richards / wikimedia commons

Autobusy komunikacji zastępczej będą kursować w relacjach Skoczów – Wisła Głębce, Skoczów – Goleszów Centrum oraz Skoczów – Cieszyn. Prosimy o korzystanie z przystanków Zastępczej Komunikacji Autobusowej.

Do dyspozycji pasażerów będą trzy linie autobusowe w relacjach:

  • ekspresowej Skoczów – Wisła Głębce
  • zwykłej Skoczów – Goleszów Centrum
  • ekspresowej Skoczów – Cieszyn.

Autobusy w kierunku Wisły oraz Cieszyna wyruszą w trasę z dworca autobusowego w Skoczowie, skąd udadzą pod dworzec kolejowy, gdzie będzie już czekał autobus w kierunku Goleszowa.

Autobusy na przystanku Skoczów Dworzec Kolejowy będą oczekiwać na pasażerów z pociągu przyjeżdżającego z Pszczyny oraz Katowic. Po skomunikowaniu z pociągiem autobusy pojadą w dalszą trasę obsługując przystanki zgodnie z poniższym schematem.

Dodatkowo kurs linii zwykłej został wydłużony do Goleszowa Centrum, gdzie będzie istniała możliwość przesiadki na autobusy linii lokalnych.

Od poniedziałku do piątku zostanie uruchomiony dodatkowy autobus w relacji Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce, skomunikowany z pociągiem linii S5 nr 94701 Katowice 5:36 – Bielsko-Biała Główna 6:36.

Czytaj dalej >