Inwestycje Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Na linię do Wisły Głębce wracają prace modernizacyjne. KŚ uruchamia autobusy zastępcze

Od marca wznowione zostaną prace modernizacyjne na linii kolejowej do Wisły Głębce. W związku z tym Koleje Śląskie od 1 marca wprowadzają Zastępczą Komunikację Autobusową na trasie Skoczów – Wisła Głębce.

Fot. Phil Richards / wikimedia commons

Autobusy komunikacji zastępczej będą kursować w relacjach Skoczów – Wisła Głębce, Skoczów – Goleszów Centrum oraz SkoczówCieszyn. Prosimy o korzystanie z przystanków Zastępczej Komunikacji Autobusowej.

Do dyspozycji pasażerów będą trzy linie autobusowe w relacjach:

Autobusy w kierunku Wisły oraz Cieszyna wyruszą w trasę z dworca autobusowego w Skoczowie, skąd udadzą pod dworzec kolejowy, gdzie będzie już czekał autobus w kierunku Goleszowa.

Autobusy na przystanku Skoczów Dworzec Kolejowy będą oczekiwać na pasażerów z pociągu przyjeżdżającego z Pszczyny oraz Katowic. Po skomunikowaniu z pociągiem autobusy pojadą w dalszą trasę obsługując przystanki zgodnie z poniższym schematem.

Dodatkowo kurs linii zwykłej został wydłużony do Goleszowa Centrum, gdzie będzie istniała możliwość przesiadki na autobusy linii lokalnych.

Od poniedziałku do piątku zostanie uruchomiony dodatkowy autobus w relacji Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce, skomunikowany z pociągiem linii S5 nr 94701 Katowice 5:36 – Bielsko-Biała Główna 6:36.

Od przystanku Skoczów Dworzec Autobusowy autobus pojedzie zgodnie ze schematem zatrzymań linii ekspresowej Skoczów – Wisła Głębce. Na przystanku Skoczów Dworzec Kolejowy będzie on natomiast skomunikowany z autobusem linii zwykłej Skoczów – Goleszów Centrum oraz ekspresowej SkoczówCieszyn. Kierunek Skoczów, Katowice

W kierunku Skoczowa zostaną uruchomione trzy linie autobusowe w relacjach:

Na przystanku Skoczów Dworzec Kolejowy zostanie zapewniona możliwość przesiadki do pociągów w kierunku Pszczyny oraz Katowic. Następnie, po skomunikowaniu z autobusem linii zwykłej, autobusy linii ekspresowych pojadą w kierunku Skoczowa Dworca Autobusowego. Zarówno na przystanku Goleszów Centrum jak i Skoczów Dworzec Autobusowy będzie możliwość przesiadki z/na autobusy innych przewoźników.

Od poniedziałku do piątku zostanie uruchomiony dodatkowy autobus w relacji Wisła Głębce – Bielsko-Biała Główna, skomunikowany z pociągiem nr 94780 Bielsko-Biała Główna 21:33 – Katowice 22:33.

Na odcinku Wisła Głębce – Skoczów Dworzec autobusowy autobus będzie kursował zgodnie ze schematem zatrzymań linii ekspresowej Wisła Głębce – Skoczów. Na przystanku Skoczów Dworzec Kolejowy będzie on natomiast skomunikowany z autobusem linii zwykłej Goleszów Centrum – Skoczów oraz ekspresowej CieszynSkoczów.

Podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się Przed podróżą prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 32 428 88 88. Przewóz rowerów Brak możliwości przewozu rowerów do 13 III 2021. Szczegółowe informacje można uzyskać całodobowo pod numerem: +48 32 428 88 88

Dodaj komentarz