Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Na linię Wrocław – Świdnica po ponad 20 latach wracają pociągi pasażerskie!

Wracają pasażerskie połączenia kolejowe z Wrocławia do Świdnicy. Podróże pociągiem na tym odcinku nie były możliwe przez ponad dwadzieścia lat.

Na linię Wrocław - Świdnica po ponad 20 latach wracają pociągi pasażerskie!
Fot. Mariusz Biernacki / PKP PLK

We wrześniu zakończone zostały prace torowe między Wrocławiem a Sobótką. Między Sobótką a Świdnicą kursują pociągi towarowe. Wykonawca realizuje prace związane z przygotowaniem peronów, przejazdów i mijanek. Koszt inwestycji to 200 mln zł.

Docelowo między Wrocławiem a Świdnicą pasażerowie skorzystają z 14 przystanków z nowymi peronami: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice, Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki, Sobótka, Sobótka Zachodnia, Szczepanów, Marcinowice, Pszenno, Świdnica Przedmieście.

Podróż z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę trwać będzie około godziny.

Przystanki zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Montowane jest jasne oświetlenie oraz oznakowanie i gabloty informacyjne. Na peronach będą umieszczane wiaty i ławki. Przewidziano stojaki na rowery.

Na przedmieściach Wrocławia będzie przystanek Bielany Wrocławskie. W obszarze miasta pociąg zatrzyma się na przystankach: Wrocław Partynice i Wrocław Wojszyce. Perony wybudowano w nowych, dogodnych lokalizacjach. przystanek Wrocław Partynice jest bliżej ul. Zwycięskiej a Wrocław Wojszyce przy ul. Grota-Roweckiego. Aby maksymalnie ograniczyć czas zamknięcia przejazdów obok obu przystanków, Perony usytuowano po obydwu stronach drogi.

Fot. Oskar Falkowski / PKP PLK