Inwestycje

Na linii Beni Suef-Asyut w Egipcie Alstom zainstalował elektroniczny system blokad SIL 4

Alstom zainstalował, przetestował i oddał do użytku komercyjnego swój elektroniczny system blokad SIL 4 (Smartlock 400 GP) na odcinku Matai linii Beni Suef-Asyut w Egipcie.

Matai jest szóstym odcinkiem linii Beni Suef – Asyut, na którym zainstalowano systemem sygnalizacji blokującej. Jego długość wynosi ponad 18 km i obejmuje dwie stacje Matai i El-Kofor. SIL 4 stanowi najwyższy poziom nienaruszalności bezpieczeństwa.

Nowy system zapewnia efektywne działanie i bezpieczną obsługę ruchu kolejowego przy prędkości pociągów do 160 km/h. Razem z oddanym odcinkiem zastosowania tego typu od Alstomu funkcjonują już na 80 km linii kolejowych w Egipcie.

Mohamed Khalil, dyrektor zarządzający Alstom Egypt powiedział:

– Jestem dumny z poświęcenia naszych zespołów, które kontynuują postępy w działalności operacyjnej pomimo aktualnej trudnej sytuacji. Demonstrują oni swoją odpowiedzialność wobec naszych Klientów, prezentując sprawność i zdolności adaptacyjne w swoich sposobach pracy. Nadal staramy się spełniać oczekiwania naszych klientów i być dla nich wzorowym partnerem.

 

Alstom jest obecny w Egipcie od ponad 40 lat i nieustannie angażuje się i wspiera rozwój infrastruktury kolejowej w tym kraju. W ciągu tych lat Alstom Egipt zatrudnił około 420 pracowników.

Program lojalnościowy jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg Central Europe 2014–2020.

Dodaj komentarz