Inwestycje

Na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa ulepszono systemy informacji pasażerskiej

Ponad 140 wyświetlaczy i 17 infokiosków i 340 głośników ułatwia pasażerom podróż na linii WarszawaGrodzisk Mazowiecki. Ponad 180 kamer monitoringu zwiększa bezpieczeństwo podróżnych. Wyposażenie peronów w dodatkowe urządzenia informacji to jeden z efektów modernizacji linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, z wykorzystaniem środków unijnych CEFŁącząc Europę.

Na przystankach zainstalowane zostały ekrany przedstawiające komunikaty o przyjazdach i odjazdach składów i wyświetlacze z aktualnym rozkładem jazdy. Są infokioski, na których pasażer może sprawdzić kursowanie pociągów. Łącznie podróżnym służy 142 wyświetlaczy.

Na peronach informacje wizualne uzupełnione są informacjami głosowymi. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy system jest aktualizowany, by podróżni otrzymywali aktualną bieżącą informację o przyjazdach i odjazdach pociągów. Na linii „grodziskiej” zamontowano 340 głośników.

System dynamicznej informacji pasażerskiejSDIP jest na wszystkich zmodernizowanych i nowych peronach linii „grodziskiej”: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, Brwinów i Milanówek, Parzniew. Dodatkowo wyposażono w urządzenia także przystanek Warszawa Ursus Niedźwiadek.

Równolegle z SDIP zamontowany został system monitoringu, który zapewnia większe bezpieczeństwo podróżnym. Ponad 180 kamer ma ograniczać dewastacje i zapędy wandali.

Pasażerowie korzystają z systemu od początku marca. W kwietniu zakończą się testy.

System dynamicznej informacji pasażerskiejSDIP, zamontowany został w ramach projektu „Prace na linii kolejowej Warszawa WłochyGrodzisk Mazowiecki (linia nr 447)”. Wartość inwestycji na linii Grodzisk MazowieckiWarszawa wynosi 285 mln zł (netto). Projekt w 85% współfinansowany jest z instrumentu CEFŁącząc Europę.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz