Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Na linii Olsztyn-Działdowo powstanie nowy przystanek kolejowy

Na Warmii i Mazurach jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomią nowy przystanek kolejowy – Wietrzychowo. Umożliwi on dostęp do pociągów w kierunku Olsztyna, Nidzicy i Działdowa. Umowa na realizację inwestycji już jest podpisana.

Przystanek powstanie w pobliżu Wietrzychowa. (Fot. Andrzej Puzewicz)
Przystanek powstanie w pobliżu Wietrzychowa. (Fot. Andrzej Puzewicz)

Prace zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST Sp. z o.o. Ich koszt to 2,1 mln zł.

– Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych zapewnia ułatwienia w dostępie do kolei w całym kraju, także na Warmii i Mazurach. Nowe perony w Wietrzychowie to krok do budowania atrakcyjnej oferty podróży pociągiem dla mieszkańców mniejszych miejscowości – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

 

Do inwestycji odniósł się także Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK SA.

Rozwój sieci kolejowej oprócz projektów o dużej skali, jak modernizacja linii DziałdowoOlsztyn, Szczytno – Ełk, to również inwestycje lokalne zwiększające i ułatwiające dostęp do kolei. Dzięki nowemu przystankowi Wietrzychowo mieszkańcy będą wygodniej korzystać z pociągów w codziennych i okazjonalnych przejazdach w kierunku Olsztyna i Działdowa – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.