Inwestycje Wydarzenia

Na linii Pruszcz Gdański – Łeba powstanie nowy przystanek kolejowy

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę nowego przystanku kolejowego w Otominie, na trasie tzw. bajpasu kartuskiego. Inwestycja za ponad 1,2 mln zł realizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Fot. Krzysztof Piotrowski / PKP PLK

Przystanek Otomino znajdzie się na linii Pruszcz Gdański – Łeba, między stacjami Stara Piła i Żukowo Zachodnie.

Jednokrawędziowy peron będzie oświetlony i wyposażony w wiatę i ławki. Zamontowane zostanie oznakowanie i tablice informacyjne. Z myślą o osobach o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano pochylnię. Obok przystanku przygotowane zostaną stojaki na rowery.

– Budowa nowego przystanku w Otominie zwiększa dostępność do kolei w województwie pomorskim. Nowy przystanek zapewni lepszą komunikację wszystkim mieszkańcom w codziennych i okazjonalnych podróżach. Taki jest cel Programu Przystankowego, na realizację którego polski rząd przeznaczy do końca 2025 roku miliard złotych – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Inwestycję zrealizuje spółka PUH Rajbud z Szymbarka. Koszt prac to 1,2 mln zł. Firma wykona dokumentację projektową nowego przystanku oraz budowę. Termin realizacji zadania upływa w IV kwartale 2022 r.

Wygodne podróże z Kaszub do stolicy regionu

Przystanek w Otominie powstanie na trasie tzw. bajpasu kartuskiego, który zostanie zrealizowany w ramach inwestycji „Przygotowanie linii kolejowych nr 234 na odcinku Gdańsk Kokoszki – Stara Piła oraz nr 229 na odcinku Stara Piła – Glincz jako trasy objazdowej” na czas realizacji projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto”.