Tramwaje Wydarzenia

Na mecz Polska vs. Szwecja dedykowanym tramwajem

Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował udogodnienia kibiców wybierających się na mecz Polski ze Szwecją w Chorzowie. Posiadacze biletów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji organizowanej przez ZTM. Ponadto uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa.

Mecz Polska - Szwecja odbędzie się na Stadionie Śląskim
Mecz PolskaSzwecja odbędzie się na Stadionie Śląskim

Mecz PolskaSzwecja odbędzie się 29 marca o godz. 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszyscy, którzy mają na to spotkanie bilety oraz osoby z akredytacją mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską od godziny 13.00 tego dnia do godziny 1:00 w nocy.

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa – nr 0. Kursować ona będzie od Placu Wolności w Katowicach do przystanku Chorzów Stadion Śląski. Tramwaj będzie jeździł od ok. godz. 18.30 (z częstotliwością co 5 minut do ok. 20.20). Kolejne kursy tramwaje zrealizują z nieco mniejszą częstotliwością, natomiast od godz. 22.50 do 1.00 linia będzie odjeżdżać ponownie co 5 minut.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował też szereg zmian w funkcjonowaniu ruchu tramwajów i autobusów, co ułatwi dojazd i powrót ze Stadionu Śląskiego.

Linie tramwajowe 6, 9 i 19 obsługiwać będą pojazdy o większej pojemności. Ponadto przed meczem spółka przewozowa uruchomi ponadplanowe kursy tych linii tramwajowych. Po wydarzeniu częściej kursować będą linie 6 i 19.