Tramwaje

Na pociąg, tramwaj i autobus. W Gdańsku rusza wspólny bilet

Fot. Andrzej Otrębski / CC

Gdańszczanie od dziś (25.03) mogą korzystać ze wspólnego biletu na komunikację miejską – kolej, tramwaje oraz autobusy jeżdżące na terenie Gdańska. Ułatwienia te pierwotnie wprowadzone miały zostać od 1 kwietnia, jednak z uwagi na bezpieczeństwo, samorząd miasta zdecydował już teraz zwiększyć dostępność mieszkańcom do komunikacji miejskiej.

Szybsze uruchomienie wspólnego biletu związane jest m.in. z epidemią oraz rządowymi obostrzeniami. We wtorek (24.03) premier Mateusz Morawiecki poinformował o potrzebie ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej o połowę.

– W obecnej, trudnej sytuacji wszyscy przewoźnicy borykają się z brakami osobowymi. Z tego powodu zawieszono lub ograniczono wiele połączeń. Mimo to wciąż staramy się utrzymać funkcjonowanie komunikacji. Wzajemne honorowanie biletów, które miało być ułatwieniem dla mieszkańców, teraz staje się po prostu koniecznością – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, cytowany przez portal trójmiasto.pl
Jak podkreśliła dla portalu trójmiasto.pl prezydent Aleksandra Dulkiewicz, miasto jest zawsze po stronie interesu gdańszczanek i gdańszczan, stąd decyzja o szybszym wprowadzeniu możliwości korzystania z pociągów SKM i PKM w Gdańsku dla posiadaczy biletów okresowych i kart mieszkańca.