Inwestycje Raport z Polski

Na Podkarpaciu powstanie 14 nowych przystanków

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają dostęp do kolei na Podkarpaciu. Efektem inwestycji będzie 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Prace ruszyły właśnie na nowym przystanku Rzeszów Dworzysko, na linii Rzeszów – Dębica.

PKP Polskie Linie Kolejowe
Fot. Tomasz Duch / PKP PLK

Nowym przystanek Rzeszów Dworzysko ma mieć dwa perony, dwie windy przy wyjściach, wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Stąd szybciej dojechać będzie można do centrum stolicy Podkarpacia oraz miejscowości położonych na trasie do Dębicy i Przeworska.

Nowy przystanek Rzeszów Dworzysko ma być gotowy w pierwszym kwartale 2023 r.

Prace inwestycyjne rozpoczęły się w listopadzie. Zabezpieczana będzie sieć trakcyjna oraz tor. Jeszcze w tym roku przewidziano roboty przy peronie i przejściu podziemnym. Ruch pociągów będzie się odbywał po sąsiednim torze.

Jakie zmiany czekają na pasażerów?

W dniach 8 listopada – 11 grudnia dla trzech pociągów przewoźnika POLREGIO przewidziano zastępczą komunikacje autobusową. Busy kursować będą na odcinku Rzeszów Główny – Trzciana lub Rzeszów Główny Sędziszów Małopolski.

Szczegółowe informacje są dostępne w rozkładzie jazdy na https://portalpasazera.pl.

14 nowych przystanków zwiększy możliwości podróży w aglomeracji i do lotniska

Na trasie z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska lepszy dostęp do kolei – oprócz Rzeszowa Wschodniego i Rzeszowa Dworzysko zapewnią nowe przystanki Rzeszów Północny oraz Sędziszów Małopolski Wschodni.