Pasażer

Na przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej staną biletomaty

Jak wyglądać będą biletomaty na przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej? Ich wizualizację właśnie zaprezentowała firma, która wygrała przetarg na dostawę i montaż urządzeń.

Na przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej staną biletomaty. Ich wizualizację pokazała firma MERA-SERWIS SGL sp. z o.o.
Na przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej staną biletomaty. Ich wizualizację pokazała firma MERA-SERWIS SGL sp. z o.o.

 

Biletomaty, które wyprodukuje firma MERA-SERWIS SGL sp. z o.o. nie tylko wydrukują tradycyjne bilety. Obsłużą również karty aglomeracyjne. Posłużą przede wszystkim tym, którzy koleją jeżdżą okazjonalnie oraz turystom odwiedzającym województwo zachodniopomorskie.

O urządzeniu mówił dyrektor Biura SSOM, Roman Walaszkowski.

 – Jesteśmy świadomi, że coraz większa grupa pasażerów transportu publicznego w Polsce wybiera zakup biletów poprzez rozwiązania zdalne, głównie przez ogólnodostępne aplikacje komercyjne oraz te dostarczane przez organizatorów i zarządców transportu – mówi Roman Walaszkowski. – Niemniej nie możemy dopuścić do sytuacji, by osoby wykluczone cyfrowo bądź turyści, którzy w naszym regionie są ważną grupą docelową, nie mogli skorzystać z usług Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

 

MERA-SERWIS SGL, w ramach wygranego przetargu dostarczy na przystanki Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej 44 urządzenia. Podpisana umowa warta jest 2,984 mln zł brutto. Konkurencyjna oferta była prawie trzy razy wyższa.

Dodaj komentarz