Raport z Polski Wydarzenia

Na trasę Mielec – Padew wrócą pociągi

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetargi, które przywrócą pasażerskie połączenia na trasie MielecPadew oraz zwiększą bezpieczeństwo poprzez budowę bezkolizyjnego przejścia na stacji Mielec. Szacunkowy koszt prac to 170 mln zł. Zadania są współfinasowane ze środków unijnych  RPO Województwa Podkarpackiego.

Fot. Maria Głowacz / PKP PLK

Inwestycje na linii nr 25 – PadewMielecDębica, zapewnią powrót pociągów pasażerskich i zwiększą dostępność do kolei na Podkarpaciu.

– Bardzo się cieszę z ogłoszenia przez PLK strategicznych przetargów, które przywrócą pasażerskie połączenia MielecPadew oraz zwiększą bezpieczeństwo dzięki budowie bezkolizyjnego przejścia na stacji Mielec. Kiedy jeszcze kilka lat temu rozpoczęliśmy zabiegi, aby kolej wróciła do Mielca niewielu w to wierzyło. Dziś możemy powiedzieć, że nie tylko wkrótce pojedziemy zmodernizowaną linią Mielec-Dębica, ale także w kolejnych latach nowoczesną koleją w stronę Padwi. Jestem pewien, że mielecka kolej przyspieszy rozwój miasta i północnej części Podkarpacia. Zapewni bezpieczeństwo i komfort podróży oraz otworzy miasto i region na centralną Polskę. Bardzo serdecznie dziękuję  marszałkowi Ortylowi i władzom PLK, bez których wsparcia i zaangażowania nie byłoby to możliwe – powiedział europoseł Tomasz Poręba, który od lat zabiega o przywrócenie kolei w Mielcu.