Aktualności Pasażer

Na trasie Kąty Wrocławskie – Wrocław kursuje więcej pociągów

Koleje Dolnośląskie uruchomiły 9 dodatkowych par pociągów, które kursować będą na trasie Kąty Wrocławskie – Wrocław. To efekt porozumienia samorządu gminy z władzami województwa. Dodatkowe połączenia finansowane są z budżetu gminy.

Chociaż kolejne pociągi kursują dopiero od 1 września, to w Legnicy odbyło się już spotkanie burmistrza Kątów Wrocławskich, pana Łukasza Zbroszczyka z prezesem Kolei Dolnośląskich, Damianem Stawikowskim. Jego tematem była kontynuacja współpracy między gminą a przewoźnikiem w kwestii połączeń lokalnych. Omówiono również wielowariantowe koncepcje budowy szerszej sieci połączeń o charakterze aglomeracyjnym w przyszłości.

– Jako gmina chcemy utrzymać te dziewięć dodatkowych par połączeń również w następnym roku – deklaruje burmistrz Łukasz Zbroszczyk. – Dostęp do publicznego transportu kolejowego, kursującego w wysokiej częstotliwości, to w moim przekonaniu jeden z istotnych czynników pozytywnie wpływających na rozwój samorządów zlokalizowanych wokół Wrocławia.  Mam nadzieję, że nasza współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Kolejami Dolnośląskimi stanie się fundamentem pod budowę systemu wrocławskiej kolei aglomeracyjnej i że kolejne samorządy do nas dołączą. Nie mam wątpliwości, że byłoby to z korzyścią dla mieszkańców całej aglomeracji. Dlatego jako gmina chcemy również mocno na rzecz powstania takiej kolei działać – dodaje.