Inwestycje Pasażer

Na trasie Otwock – Pilawa znów kursować będą pociągi

Modernizacja 10 stacji i przystanków kolejowych, budowa torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem na odcinku Otwock – Pilawa dobiega końca. Pierwsze pociągi przejadą tym odcinkiem już 30 sierpnia. Koszt prac to 3,5 mld zł. Projekt współfinansowany ze środków UE, POIiŚ.

Fot. G. Biega / PKP PLK

Dzięki modernizacji poprawi się komfort korzystania ze stacji Otwock, Celestynów i Pilawa oraz z 7 przystanków: Śródborów, Pogorzel Warszawska, Stara Wieś, Kołbiel, Chrosna, Zabieżki i Augustówka. Nowe perony mają zamontowane oświetlenie, wyposażane są w wiaty i ławki. Podróże ułatwi czytelne oznakowanie oraz umieszczone w gablotach rozkłady jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się będą miały do dyspozycji pochylnie. W Celestynowie oraz w Otwocku będą nowe przejścia podziemne, które zapewnią wygodne dojście do pociągów i lepszą komunikację w mieście.

Modernizacja linii Warszawa – Lublin obejmuje budowę drugiego toru dla odcinka Otwock – Pilawa. Jednym z torów od 30 sierpnia pojadą pierwsze pociągi. Na przywrócenie ruchu pozwala zamontowanie 93 rozjazdów. Rozwieszona jest nowa sieć trakcyjna. Zbudowano i zmodernizowano 26 obiektów inżynieryjnych, m.in. mosty i wiadukty. Obok kursujących pociągów, wykonawca będzie kontynuował prace na sąsiednim – drugim torze. Od grudnia pociągi pojadą po dwóch torach na odcinku Otwock – Pilawa. Zwiększą się możliwości podróży w ruchu regionalnym i dalekobieżnym.

Na www.portalpasazera.pl i stronie przewoźnika Koleje Mazowieckie można zapoznać się z rozkładem jazdy pociągów m.in. na trasie Otwock – Pilawa.

Pamiętajmy o pociągach!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych między Otwockiem a Pilawą. Zachowanie zgodne z przepisami ruchu drogowego zapewni bezpieczne przekroczenie wszystkich skrzyżowań.

Modernizacja linii kolejowej nr 7 jest jednym z największych projektów w Krajowym Programie Kolejowym. Wartość projektu „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin, etap I” wynosi ponad 3,5 mld zł, z czego kwota dofinansowania unijnego POIiŚ to ponad 2,9 mld zł. Prace zostaną zrealizowane do 2022 roku. Więcej informacji o projekcie na stronie www.warszawa-lublin.pl.

Reklama