Tramwaje

Najdłuższy mural w Bydgoszczy gotowy!

W niecały miesiąc powstał najdłuższy mural w Bydgoszczy. Artyści tworzyli go na ul. Kujawskiej. Zużyli łącznie 500 litrów farby. Malowidło podziwiać będzie można z okien tramwaju od 6 grudnia.

Fot. bydgoszcz.pl

Prace przy nowym muralu na murach oporowych na ul. Kujawskiej rozpoczęły się w październiku. Tworzyli go m.in. autorzy projektu – Jan Kołodziej i Krzysztof Syruć, gdańszczanka Małgorzata Okrój, a także dwie bydgoszczanki, Agata Kucharska i Magdalena Gapińska. Na całość pracy zużyto ok. 500 litrów najwyższej jakości profesjonalnej farby. Mural został zabezpieczony powłoką antygraffiti. Efekt końcowy ocenił plastyk miejski, Marek Iwiński.

– Wyszło to ciekawie, wbrew negatywnym opiniom, które pojawiały się wcześniej – mówi. – Jest to zupełnie coś nowego w przestrzeni Bydgoszczy. Nawiązuje do infrastruktury drogowej poprzez dynamikę i rytmy. Szarości pojawiające się w tle są subtelne i harmonijne. Kolory pojawiają się jedynie w elementach kulistych, a linie i pasy tworzą dynamikę. Wygląda to lepiej niż na projekcie.

Projekt zakładał dynamikę oraz futurystyczną iluzję form. Według komisji była to jedyna propozycja, która wpasowała się we wcześniejsze założenia.

Czytaj dalej >