Raport z Polski Wydarzenia

Narkotyki nie trafią na rynek. Funkcjonariusze SOK zatrzymali 6 osób

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali sześć osób posiadających narkotyki. Do interwencji, w trakcie których ujawniono zabronione substancje doszło 2 oraz 8 czerwca w Gdańsku.

Fot. SOK

Do pierwszych zatrzymań doszło 2 czerwca na stacji Tczew, przy rampie rozładunkowej. Funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Gdańsku, w trakcie wspólnego patrolu z policjantem z III Komisariatu Policji w Gdańsku Wrzeszczu podjęli interwencję w stosunku do trzech podejrzanie zachowujących się osób.

W trakcie interwencji wyszło na jaw, że mężczyźni mają przy sobie 11 foliowych zawiniątek z suszem roślinnym oraz 3 woreczki strunowe z białym proszkiem. Sami zatrzymani potwierdzili, że to odpowiednio marihuana oraz amfetamina.

Dalsze czynności w ich sprawie prowadzi policja.

Niespełna tydzień później – 8 czerwcafunkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku podczas patrolu szlaku Pruszcz Gdański – Gdańsk Południowy zauważyli zaparkowany w pobliżu torów samochód oraz trzech mężczyzn, którzy starali się zasłonić otwarty bagażnik samochodu. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn spróbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK.

Na miejsce wezwano patrol z I Komisariatu Policji Gdańsk Orunia oraz techników kryminalistyki, którzy po przybyciu ujawnili przy zatrzymanych około 6 gram marihuany oraz około 3 gramy amfetaminy.

Dalsze czynności  sprawie prowadzą funkcjonariusze z I Komisariatu Policji Gdańsk Orunia.

Dodaj komentarz