Raport z Polski Wydarzenia

Narkotyki w walizce. Policja i SOK zatrzymali kuriera

W podróżnej walizce przewoził 6 kg marihuany. Mężczyzna był tzw. kurierem, który przyjechał pociągiem ze Szczecina do Kostrzyna nad Odrą, by przekazać nielegalny towar. Namierzyli go policjanci z Poznania, zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Narkotyki ukryte w walizce przechwycili funkcjonariusze poznańskiej policji (fot. KMP Poznań)
Narkotyki ukryte w walizce przechwycili funkcjonariusze poznańskiej policji (fot. KMP Poznań)

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków. W sprawie zatrzymali cztery osoby – handlarzy, a także kuriera, zabezpieczając 127 kilogramów narkotyków o wartości prawie 6 mln zł. W działania te zaangażowani zostali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Mundurowi na dworcu kolejowym w Kostrzynie nad Odrą ujęli pierwszego podejrzanego. Mężczyzna w wieku 22 lat przyjechał ze Szczecina. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie walizkę z marihuaną.

Do zatrzymania doszło po informacji z Wydziału Kryminalnego KMP Poznań, że na terenie dworca w Kostrzynie nad Odrą przebywa kurier z narkotykami.

– Podczas legitymowania przez patrol SOK mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i agresywnie, dlatego też został wyprowadzony z dworca na peron nr 1 – relacjonują mundurowi. – Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy przystąpili do przeszukania bagażu mężczyzny. W torbie podróżnej odnaleźli narkotyki. Łącznie zabezpieczono blisko 6 kg marihuany.

 

W toku dalszych czynności doszło do zatrzymania trzech kolejnych osób, związanych z obrotem narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 127 kg narkotyków, w tym głównie marihuany, o czarnorynkowej wartości prawie 6 mln zł.

Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – m.in. posiadania, wprowadzani do obrotu, a także udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech osób tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Czwartą osobę zaś oddano pod dozór Policji.

Dodaj komentarz