Pasażer Wydarzenia

Nastolatek pobił kierownika pociągu

Pasażer pociągu bez powodu uderzył pięciokrotnie pięścią w twarz kierownika składu relacji Rzeszów Główny – Tarnów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę. Jak się okazało, nastolatek był poszukiwany przez policję.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w piątek 27 stycznia, w pociągu jadącym z Rzeszowa do Tarnowa. Kierownik pociągu powiadomił telefonicznie dyżurnego Posterunku SOK o tym, że pobił go awanturujący się pasażer.

– Po przybyciu do stacji Dębica funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia – relacjonują mundurowi. – W trakcie dalszych czynności ustalono, że 15-latek podczas postoju na przystanku osobowym w Lubinie bez powodu uderzył pięciokrotnie pięścią w twarz pokrzywdzonego, powodując widoczne obrażenia twarzy oraz niszcząc mu okulary. W chwili ujęcia nastolatek był bardzo spokojny.

 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali nieletniego w ręce policjantów z KPP w Dębicy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 15-letni mieszkaniec Chorzowa jest osobą poszukiwaną przez Policję, gdyż samowolnie opuścił Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lubaczowie. Kierownik pociągu odmówił pomocy lekarskiej i kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Rzeszów Główny – Tarnów doznał 19 minut opóźnienia.

Dodaj komentarz