global Wydarzenia

Network Rail usunie przytorową roślinność

Network Rail usunie roślinność, która może zagrażać bezpieczeństwu połączeń na linii kolejowej Aberdour-Kirkcaldy na południowym wybrzeżu Fife w Szkocji. Prace potrwają 19 dni, rozpoczną się 5 września.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Działania przytorowe obejmą odcinek o długości 8,5 mili (13,7 km). W ich ramach usunięte zostaną zarówno drzewa, jak i roślinność z terenu przylegającego do linii kolejowej. Prace rozpoczną się 5 września i potrwają 19 dni. Część z nich przewoźnik zrealizuje nocą, kiedy nie będą kursowały pociągi.

Systematyczne usuwanie roślinności w obszarze torów kolejowych i nasypu pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo podróży pociągiem. Każda pojedyncza wycinka drzewa poprzedzona zostanie dogłębną analizą. Jak deklaruje Network Rail, ma to zapobiec niepotrzebnemu usunięciu roślin.

Nocą trwać zaś będzie karczowanie drzew i krzewów, znajdujących się najbliżej torów.

Wycinka drzew i roślinności prowadzona będzie zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Przed rozpoczęciem prac zlecono bowiem badania środowiskowe dla wskazanego obszaru. Skontrolowano go także pod kątem gniazdowania ptaków i przebywania innych gatunków chronionych. Network Rail na stałe współpracuje z ekologami.

Jak podkreśliła Kirsty Armstronk, kierująca pracami, celem wycinki jest zapewnienie bezpieczeństwa dla podróżujących linią Aberdour-Kirkcaldy i zwiększenie widoczności w obrębie torów.

Nie tylko Network Rail

W kwietniu 2021 r. świat obiegła wiadomość, że SNCF dbać o przytorową florę przy pomocy… zwierząt. Przewoźnik “zatrudnił” do oczyszczania terenów kolejowych owce, kozy i kucyki.

O tereny kolejowe SNCF dbają… kozy, kucyki i owce [FILM]

Dodaj komentarz