Raport z Polski Tabor Wydarzenia

NEWAG dostarczy dla ŁKA trzy nowe hybrydy

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wzbogaci się o trzy nowe pojazdy hybrydowe. W piątek 23 lipca przedstawiciele ŁKA z prezesem Januszem Malinowskim na czele podpisali z firmą NEWAG S.A. umowę na dostawę pociągów do obsługi połączeń aglomeracyjnych i regionalnych w województwie łódzkim.

Wartość trzech zakupionych pojazdów to prawie 103 mln zł. W ramach prawa opcji ŁKA może domówić dwa kolejne składy. Wówczas łączna wartość zamówienia wyniesie ponad 171 mln zł.

Nowe zespoły trakcyjne w barwach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz ratujące życie defibrylatory AED. Każdy z pojazdów będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Pojazdy Impuls 2 typu 36WEh pomieszczą 300 osób, z czego ponad 140 osób na miejscach siedzących. Pojazd będzie poruszał się z prędkością 160 km/h pod trakcją elektryczną, natomiast przy użyciu napędu spalinowego jest to 120 km/h.

Czytaj dalej >