Przetargi Tabor

NEWAG dostarczy do PKP Intercity 35 dwunapędowych zespołów trakcyjnych

Spółka PKP Intercity podpisała historyczny kontrakt ze spółką NEWAG na zakup 35 dwunapędowych zespołów trakcyjnych. Wartość umowy to ponad 3,3 mld zł.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury
Fot. Ministerstwo Infrastruktury

Pierwsze pojazdy pojawią się we flocie PKP Intercity za 2,5 roku.

– Nowa strategia rozwoju PKP Intercity koncentruje się m. in. na rozbudowie naszego parku taborowego o jak największą liczbę pojazdów zespolonych. To rzeczywista szansa na powiększenie oferty dla pasażerów w całej Polsce. Lokalne społeczności otrzymają tym samym nie tylko nową jakość podróży, ale przede wszystkim możliwość rozwoju – mówi Janusz Malinowski, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Nowe składy dojadą na Zamojszczyznę, Podlasie czy Podkarpacie oraz do Nysy, Jeleniej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego czy też Chojnic. Dwunapędowe zespoły trakcyjne pozwolą skrócić czas przejazdów i zapewnią najwyższy poziom komfortu podróżnym.

Każda spośród 35 hybryd będzie oferować 178 ergonomicznych foteli w tym 20 w pierwszej klasie. Design i konstrukcja nowych składów będą odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. W każdy zespole trakcyjnym znajdą się stojaki na rowery, maszyny vendingowe, a także gniazdka elektryczne przy siedzeniach. Bezpieczeństwo podróżnym zapewni wyposażenie w Europejski System Sterowania Pociągiem ETCS.

Dodaj komentarz