Przetargi Tabor

Newag dostarczy kolejne Griffiny dla PKP Intercity

PKP Intercity kupi nowe lokomotywy Griffin. Newag zgarnie kontrakt wart ponad 1 miliard złotych.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

PKP Intercity w połowie października otworzyło oferty w przetargu dotyczącym zakupu 46 lokomotyw jednosystemowych przystosowane do eksploatacji przy prędkości 160 km/h. Wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez Newag. Przewoźnik dalekobieżny przyjął tę ofertę, oceniając ją na 92 punkty, tym samym wkrótce powinno dojść do podpisania umowy wartej 1 173 469 200 zł brutto.

Od dnia podpisania umowy, Newag będzie miał 26 miesięcy na dostawę wszystkich elektrowozów, przy czym dostawa pierwszego pojazdu powinna nastąpić nie później niż w terminie 18 miesięcy.

Zdecydowaliśmy dzisiaj, że PKP Intercity kupi 46 lokomotyw Griffin od Newagu z Nowego Sącza za ponad 1 mld zł. Oznacza to, że w naszym parku taborowym będzie łącznie ponad 100 lokomotyw typu Griffin wyprodukowanych w Polsce – poinformował Tomasz Gontarz, Wiceprezes PKP Intercity.

Lokomotywy będą wyposażone w system ETCS poziomu 2. Pierwsze pojazdy powinny poprowadzić pociągi na relacjach krajowych w 2025 roku. Zgodnie z zamówieniem, utrzymanie ich w pierwszym cyklu (do pierwszej naprawy na czwartym poziomie utrzymania P4 włącznie) będzie świadczone przez producenta pojazdów z udziałem pracowników przewoźnika.

Dodaj komentarz