Wydarzenia

NEWAG uczestniczył w Polskiej Wystawie Gospodarczej

Fot. NEWAG

Firma NEWAG zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania na Polskiej Wystawie Gospodarczej. Wydarzenie organizowane z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odbyło się w hali Agencji Rozwoju Przemysłu w Stalowej Woli.

Możliwość udziału w wystawie to wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu w rozwój polskiej gospodarki. W trakcie wydarzenia zatytułowanego „Od COP do gospodarki 4.0.” zaprezentowane zostały wyróżnione innowacyjne produkty wyprodukowane w Polsce. PWG towarzyszyły także pokazy i panele dyskusyjne z autorytetami w dziedzinie gospodarki.

Polska Wystawa Gospodarcza skupia przedsiębiorców z całego kraju. Wśród zaprezentowanych blisko 70 firm, swoje stoisko miała również firma NEWAG, skutecznie łącząca innowacyjną myśl techniczną z tradycjami sięgającymi 1876 roku. Jako jedna z naj­star­szych firm kole­jo­wych w Pol­sce NEWAG S.A ma wie­lo­let­nie doświad­cze­nie w  pro­duk­cji i moder­ni­za­cji taboru kole­jo­wego, co pozwala być również wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów.

NEWAG zaprezentował innowacyjną lokomotywę DRAGON 2 (docenioną przez Kapitułę Polskiej Wystawy Gospodarczej), pierwszą w Europie sześcioosiową lokomotywą elektryczną, w pełni zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) oraz wyposażoną w ETCS poziom 3.

DRAGON 2 cechuje się niezwykle wysoką siłą pociągową i niezawodnością. Pojazd wykorzystuje najnowocześniejsze, niezawodne technologie oraz zapewnia wysoki komfort pracy maszynisty.

Źródło: NEWAG

Dodaj komentarz