Raport z Polski Tabor Wydarzenia

NEWAG wyprodukuje dla PKP Intercity nowoczesne lokomotywy wielosystemowe

PKP Intercity podpisało kontrakt na 10 lokomotyw wielosystemowych z opcją na kolejne 5 sztuk. Pojazdy trafią do przewoźnika za 18 miesięcy. 

Maciej Małecki, Sekretarz Stanu Ministerstwo Aktywów Państwowych.

– To kolejny bardzo ważny dzień dla polskiej kolei – mówił Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. – Dzisiaj nasz narodowy przewoźnik kolejowy zawarł umowę na potężny kontrakt z firmą NEWAG. Ta umowa w pełnej zawartości to blisko 400 mln zł. To są pieniądze, które popłyną do polskiej firmy po to, by polscy i europejscy pasażerowie mogli podróżować komfortowo. Kolej jest oczkiem w głowie polskiego rządu. Chcemy kolei bezpiecznej, niezawodnej, komfortowej i punktualnej.

 

Lokomotywy, które trafią do PKP Intercity będą mogły osiągać prędkość powyżej 200 km/h, o czym mówił Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

– Unowocześniamy polską Kolej. Ta inwestycja to odpowiedź na programy infrastrukturalne, dotyczące infrastruktury liniowej – podkreślał Bittel. – Bardzo się cieszę, że możemy dziś świętować ten wielki sukces – podpisanie kontraktu między PKP Intercity a firmą NEWAG S.A.