global Wydarzenia

Niderlandy: RailAdventure przejmuje większościowy pakiet udziałów w holenderskiej firmie Railexperts 

RailAdventure informuje, że przejął większościowy pakiet udziałów w holenderskiej firmie Railexperts. W ostatnich latach RailAdventure , monachijska firma, przewiozła znaczne ilości nowych pojazdów szynowych do Holandii.  Teraz dostarcza na przykład składy dla SNG (Sprinter New Generation) oraz  ICNG NS (Intercity Nieuwe Generatie). Ponadto RailAdventure wspiera międzynarodowych operatorów kolejowych i właścicieli pojazdów w Holandii.

 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy RailAdventure wzmocniło swoją obecność na ważnych rynkach. Przykładem może być partnerstwo z francuską firmą Trackfer oraz niedawne przejęcie brytyjskiej firmy Hanson & Hall.

Za decyzją o rozpoczęciu produkcji w Niederlandach stoi kilka czynników. RailAdventure zdecydowało się rozpocząć produkcję w Holandii z własną licencją i zasobami. Natomiast Railexperts, zatrudniający piętnastu pracowników, z powodzeniem prowadzi centrum kontroli koordynacji ruchu towarowego.

Alex Dworaczek, dyrektor zarządzający RailAdventure GmbH:

– Bardzo nam miło powitać nowego członka Grupy RailAdventure. Po wielu latach bliskiej i pełnej zaufania współpracy, to, co do siebie należy, teraz razem rośnie. Dzięki nowemu międzynarodowemu centrum kontroli, które jest teraz częścią portfolio RailAdventure, możemy włączyć dodatkowy element do naszego pakietu usług i zapewnić jeszcze bardziej kompleksowe wsparcie operatorom kolejowym. 

Ze swoimi portami morskimi Holandia jest nie tylko miejscem docelowym dla nowych pojazdów szynowych, ale także ważną bramą dla eksportu do i z Europy. Oprócz przewozów specjalnych holenderskie działania koncentrują się również na przejazdach próbnych i rejestracyjnych nowymi pociągami.

Ruben Klarenbeek, Dyrektor Zarządzający Railexperts:

– Miło jest móc kontynuować i profesjonalizować naszą podróż, która rozpoczęła się 12 lat temu, z tak doświadczonym i ugruntowanym partnerem. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące kampanie jazd próbnych, których przygotowania już się rozpoczęły.

Dodaj komentarz