global Wydarzenia

“Nie łączymy tego z aktem terroryzmu”. Znamy szczegóły ataku na stacji kolejowej w Paryżu

Agencja Reuters przekazała szczegóły związane z atakiem nożownika na stacji kolejowej Gare du Nord w Paryżu. Sprawca ranił sześć osób, w tym jedną bardzo poważnie. Służby na chwilę obecną nie łączą zdarzenia z atakiem terrorystycznym.

Miejsce ataku nożownika, stacja Gare du Nord w Paryżu (fot. @LionelMgs / Twitter)
Miejsce ataku nożownika, stacja Gare du Nord w Paryżu (fot. @LionelMgs / Twitter)

Atak na podróżnych nastąpił o godz. 6.42 czasu lokalnego przy wejściu na stację i wewnątrz obiektu. Sprawca miał przy sobie prawdopodobnie ostre narzędzie domowej konstrukcji. Wcześniej policja informowała o użyciu noża.

Eskalacji ataku zapobiegli policjanci po służbie, którzy wracali do domu. Jeden z mundurowych w trakcie próby zatrzymania nożownika strzelił do niego trzy razy, poważnie go raniąc. Mężczyzna trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu.

Na dworcu zaatakował nożownik. Kilka osób rannych

Policjanci badają przyczyny i okoliczności ataku. Na chwilę obecną nie łączą tej sprawy z atakiem terrorystycznym. Jak przekazują, napastnik w trakcie ataku nic nie mówił. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Na chwilę obecną nie jest więc znana tożsamość ani narodowość nożownika.

Stacja Gare du Nord jest jedną z najbardziej ruchliwych stacji w Europie. To miejsce przyjazdu pociągu Eurostar z Londynu i brama do Europy Północnej.

To nie jedyny w ostatnim czasie atak nożownika na stacji Gare du Nord. Jak informuje Reuters, do podobnego zdarzenia doszło w lutym 2022 r. Wówczas sprawca zaatakował nożem policjantów.

W roku 2017 żołnierze zastrzelili napastnika, który zaatakował pasażerów stacji kolejowej w Marsylii.

Dodaj komentarz