global Inwestycje Tabor

Nie ma chętnych do obsługi regionalnej linii kolejowej w Holandii

Do przetargu na świadczenie usług na linii regionalnej Amersfoort – Ede – Wageningen w Holandii nie wpłynęły żadne oferty. Chęci dalszego świadczenia usług przewozowych nie wyraził również operator Connexxion.

Zarząd transportu publicznego w Gelderland nie kryje zaskoczenia brakiem zainteresowania ze strony operatorów kolejowych. Czy będzie on zmuszony przygotować awaryjną 2-letnią koncesję dla Connexxion, po wygaśnięciu w grudniu 2021 r. aktualnego kontraktu?

Jak informuje railjournal.com, w ramach przetargu zamawiający zaproponował rozwiązanie pomostowe, uwzględniające pandemię i aktualną sytuację na rynku branży transportowej, gwarantującą do 80 proc. przychodów dla zwycięskiego oferenta. To jednak nie przekonało przewoźników.

Usługi na linii Amersfoort – Ede – Wageningen od 2006 r. świadczy firma Connexxion, spółka zależna Transdev. Do przewozu pasażerów wykorzystywane są dwuskładowe pociągi EXT Protos. Pojazdy te cieszą się opinią najbardziej niezawodnych pojazdów na holenderskiej sieci kolejowej.

Źródło: railjournal.com

Reklama