Raport z Polski

Niebezpieczna zabawa na torach przerwana przez SOK

Niebezpieczna zabawa nastolatków na torach mogła doprowadzić do tragedii. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Tczewa oraz Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali nastolatków, którzy układali na torach przeszkody.

Niebezpieczna zabawa na torach. Interweniowali funkcjonariusze SOK (Fot. Straż Ochrony Kolei)
Niebezpieczna zabawa na torach. Interweniowali funkcjonariusze SOK (Fot. Straż Ochrony Kolei)

Do pierwszego zdarzenia doszło 17 kwietnia na linii Starogard Gdański – Zblewo. Pociąg pasażerski relacji TczewChojnice najechał na ułożone na główkach szyn kamienie.

– Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tczewie – informują mundurowi. – Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch chłopców układających przeszkody na torach. Chłopcy w wieku 13 i 15 lat przyznali się do tworzenia kamiennych przeszkód.

 

Do podobnego zdarzenia doszło następnego dnia na szlaku kolejowym Franklinów – Ostrów Wielkopolski. Maszynista pociągu towarowego relacji WrześniaChałupki poinformował o nieletnich, układających na torach kamienie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol SOK.

– Mundurowi ujęli dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat – informują strażnicy. – Podczas prowadzonych czynności ujawniono na torach zmiażdżone kamienie tłucznia. Nastolatki przyznały się do układania kamieni przed nadjeżdżającymi pociągami.

 

W obu przypadkach sprawcy niebezpiecznych wybryków chuligańskich zostali przekazani wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Policji, celem dalszego postępowania.

Dzieci i młodzież przebywająca na obszarze kolejowym w miejscach niedozwolonych, między innymi układając różne niebezpieczne przedmioty na torach, często nie zdaje sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerów, ale również im samym. Nie zawsze w porę można dostrzec pociąg, nadjeżdżający z dużą prędkością. A przy spotkaniu człowieka z pociągiem ten pierwszy nie ma najmniejszych szans.

Dodaj komentarz